Kategori arşivi: Genel

Teknogirişim Sermayesi Desteği

2014 Teknogirişim Sermayesi Desteği Analizi

Teknogirişim Sermayesi Desteği, Durum Analizi ve Öneriler

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 5746 sayılı Kanunla uygulanan Teknogirişim Sermayesi Desteği (TGSD) ile 2009 yılından itibaren girişimcileri desteklemektedir. Destekten yararlanmaya hak kazanan girişimci adaylarına bir yıl boyunca geri ödemesiz 100.000 TL hibe verilmektedir. Destek kapsamında girişimcilerin makine, donanım, yazılım ve yayın giderleri, sarf malzemesi ve personel giderleri, hizmet alımı ve danışmanlık giderleri (toplam bütçenin %20’sini aşmamak kaydıyla) ve genel işletme giderleri karşılanmaktadır. TGSD’ye 4 sene içinde yaklaşık 3,500 başvuru yapılmış; başvurusu kabul edilen 740 kişiyle sözleşme imzalanmıştır. İlgili Kanun’da desteğin temel amacı, yüksek eğitimli ve nitelikli gençlerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini (inovatif yatırım) katma değer ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürmelerini teşvik etmek olarak belirtilmiştir.

 

15 Aralık 13
0 yorum
mürekkep lekesi

Mürekkep lekesi nasıl çıkar?

Mürekkep lekesi insanın moralini de fiziksel görünümünü de bir anda bozabilecek bir durumdur. Özellikle mürekkepli bir alet ile (bilgisayar yazıcısı, dolma kalem vb.) uğraşıyorsanız ve bir anda eliniz mürekkep ile boyanırsa, canınız sıkılacaktır. Bu gibi durumlarda bir an önce elinizi bol su ve sabun ile yıkamalısınız. Bu yazıda genel olarak Mürekkep lekesi nasıl çıkar? sorusuna yanıt bulacaksınız.

En gözde gömleğinizde, yeni aldığınız mobilyalarınızda ya da elinizdeki mürekkep lekelerinden kolay kolay kurtulamıyor musunuz? İşte mürekkep lekelerinden pratik bir şekilde kurtulmak için yapılacak pratik uygulamalar…

Parmaktan mürekkep lekesi nasıl çıkar?

En etkili yöntem domates suyu ile mürekkepli bölümü ovmaktır. Sizi fazla uğraştırmadan çabucak elinizdeki mürekkep lekesinden kurtulacaksınız.

10 Temmuz 13
0 yorum
Basit Bir Sivrisinek Tuzağı

Doğal Sivrisinek Tuzağı

Sivrisinek sezonu  başladı sayılır. Isırıp gitmesi önemli değil de kulağınızda vız vız sesi yok mu işte  o ses insanı delirtiyor. Sivri Sinek Kovucu ve Sinek Kovucu ya da Sinek Savar ihtiyaçları da yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Sosyal medya sitelerinde de sivri sinek ve sineklere yönelik dertler ortaya çıkmaya başladı. Herkes bir çare arayışı içerisinde ama bu yazıdaki tavsiyeler gerçekten de sivrisinek sıkıntılarınıza çare olacak.

09 Mayıs 13
0 yorum