Kategori arşivi: Üniversiteler

Windows-8-Reklami

Windows 8 Reklam Müziği

Windows 8, bir süre önce piyasaya çıktı ve Microsoft tarafından her yerde reklamları yayınlanmaya başladı. İnternet, sosyal medya, gazeteler, televizyonlar; olabilecek tüm mecralar reklam mecrası olarak kullanılmaya başlandı. Sonuç olarak bence gayet güzel bir kampanya oldu ve bu kampanyayı insanların aklında daha da kalıcı yapan bir şey oldu. Reklam Müziği.

Windows 8 reklam müziği bence tüm dinleyenlerin aklında kalıcı oldu ve insanlar sürekli olarak bu şarkıyı ya da müziği dinlemek için arar durumda. Ben ki bir çok defa Windows 8 Reklam Müziği diye arama yapmış olduğuma göre kim bilir insanlar ne kadar arama yapmıştır diye merak ettim. Bir de baktım ki her ay binlerce kez Windows 8 reklam müziği şeklinde Google’da aramalar yapılmış. Bu ise beni hiç şaşırtmadı.

Önce Windows 8 Reklam Müziği için resmi reklam filmini izleyelim. Sonrasında ise, daha uzun versiyonu yazının devamında karşınıza çıkacaktır.

 

Windows 8 Reklam Filmi

 

 

14 Ocak 13
0 yorum

Kuponla burs veren üniversite!

Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu

 

Türkiye, paralı eğitim sürecinde bir “yenilikle” daha tanıştı. İstanbul’da bulunan Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, 15 branş için fırsat kuponuyla yüzde 50 burs veriyor.

İstanbul Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu’na bursla kayıt yaptırmak isteyen adaylar, öncelikle Groupon’dan bir fırsat kuponu satın alıyor. 1 TL’ye fırsat kuponunu alan adaylar, 15 branşta yüzde 50 burs kazanıyor.

Sitedeki ilanda “Öne Çıkanlar” başlığı altında “dünya standartlarında eğitim” de denilmesi dikkat çekiyor. Kupon satın alanlar, 20 Ekim’e kadar kuponlarını kullanarak burslarını alabiliyor.

Haberi yayınladığımız sırada sitede “şimididen 6 kişi Groupon’u yakaladı” denilmekteydi.

 

27 Temmuz 12
0 yorum

Özel Üniversite Fiyatları

Özel Üniversitede Öğrenci Olmak

Sabancı Üniversitesi’nde 5 yıl (Hazırlık + 4 yıl fakülte) eğitim almış ve Sabancı Üniversitesi 2011 Mezunları Temsilcisi olan bir mezun olarak başlıktaki konu hakkında tecrübelerim olduğunu düşünüyordum ve uzun zamandır bu konuda yazma isteğimi biraz araştırarak derinleştirmek istedim.

Bugün eski üniversiteme bir işimden dolayı ziyarette bulundum ve önümüzdeki sene mezun olacak bir arkadaşa, başka bir arkadaş aracılığı ile mentörlük / danışmanlık yapmak gibi bir durum yaşadım. Üniversite eğitimi boyunca harcaması gereken ücretleri topladığımızda, bu paraların bir girişimci için alabileceği büyük miktarlarda bir yatırımdan daha fazla olacağına kanaat getirdik. Bu günlerde yatırım sermayesi, yatırımcılık, girişimler ve girişimcilik gibi konularda yapmış olduğum araştırmaların da eşliğinde böyle bir yazıyı oluşturmamın bana ve bu konularla ilgilenen diğer bireylere faydalı olabileceğini düşündüm.

Sabancı Üniversitesi Kampüsü

Sabancı Üniversitesi bir yıllık öğrenim ücreti: 33.000 TL

Bir yıllık yurtta konaklama, teknoloji ücretleri ve diğer masraflar: 7.000 TL (Öğrencinin 2 kişilik bir yurt odasında konakladığı varsayılmıştır. Ayrıca, tek kişilik ve stüdyo daireler hesaplamaya dahil edilmemiştir.)

Özetle bir sene içerisinde, bir öğrencinin Sabancı Üniversitesi’ne ödemesi gereken ücret 40.000 TL‘dir. Bir Sabancı Üniversitesi öğrencisinin de aylık giderlerinin / harcamalarının yaklaşık olarak 2.500 TL olduğunu varsaydığımızda ortaya muazzam bir rakam daha çıkacak: 30.000 TL!

Sonuç olarak bir Sabancı Üniversitesi öğrencisinin bir sene içerisinde sahip olması ve harcaması gereken ücret: 33.000 + 7.000 + 30.000 = 70.000 TL!

Sadece bir sene içerisinde Sabancı Üniversitesi’nde (Türkiye’nin en pahalı vakıf / özel üniversitesi) harcaması gereken miktar tam tamına 70.000 TL. Bu ise sadece bir senede harcanacak olan ücret.

Hazırlık + 4 sene fakülte eğitimi düşünüldüğünde ise (Ortalama olarak bir öğrenci 1 sene hazırlık ve 4.5-5 sene fakülte eğitimi ile toplam 5.5-6 sene okuyor olabilir Sabancı Üniversitesi’nde) 70.000 * 5 = 350.000 TL

Haydi biraz daha iyimser olalım ve 1 ayda 1 öğrencinin 1.500 TL harcayacağını düşünelim: 1.500 * 12 = 18.000 TL

33.000 + 7.000 + 18.000 = 58.000 TL

58.000 * 5 = 290.000 TL (Bir Sabancı Üniversitesi öğrencisinin eğitim hayatı boyunca harcayacağı ücret minimum olarak 290.000 TL)

Bir Sabancı Üniversitesi diplomasının maliyetinin 350.000 TL olacağını bir kenara not alarak, şimdi de diğer üniversitelere bakalım.

14 Haziran 12
3 yorum