Facebook Reklamları Engelleme

Bu yazımda, başlıkta yer alan bu önemli “Facebook Duvarıma Gelen Reklamları Engelleme” konusuna değineceğim.

Bir süredir sürekli olarak kullanıcıların duvarlarına gereksiz reklamlar gönderiliyordu. Reklamlarla sizin hiç bir ilginiz olmamasına ve sizin hatanız ile oluşmuş bir durum olmamasına rağmen bu reklamlardan bunalıyor olabilirsiniz. Bu konuda ben de çok rahatsız oldum ve bu reklamları görmemek için Facebook’ta hesap ayarlarımı tekrar düzenlemiştim. Şu sıralar sıklıkla nasıl çözülebileceğine yönelik sorular aldığım için bunu blog üzerinden paylaşmak istedim.

Şu anda Google’da bu konu hakkında yapacağınız aramalarda karşınıza çıkan sonuçlar eşliğinde bu sorunu düzeltememiş olabilirsiniz çünkü neredeyse hepsi aynı ayarları yapmanızı tavsiye ediyor ve bu ayarlar, bu sorunu çözmek için yeterli değil.

Ayrıca; reklamları gönderen sizseniz, bir sonraki yazımda da bundan bahsediyor olacağım.

 

 

Öncelikle bu sorunun varlığı, hesabınızın çalındığını / hacklendiğini göstermez. Bu konuda şu an için rahat olabilirsiniz ancak hesabınızın çalınması ya da kötü amaçlar için kullanılması mümkündür. Giriş kısmında belirttiğim üzere bu konu hakkında da bir sonraki yazımda bilgiler vereceğim.

 

Bu sorunu kaldırmak için sağ üst kısımda yer alan Account (Hesap) sekmesine tıklıyoruz ve ardında da Gizlilik Ayarları‘na tıklayacağız.

Facebook Gizlilik Ayarları

 

Gizlilik Ayarları sayfasında ise böyle bir ekran ile karşılaşacaksınız.

 

 

Zaman Tüneli ve Etiketleme
Arkadaşların seni veya içeriğini etiketlediğinde veya senin zaman tünelinde paylaşımda bulunduğunda ne olacağını kontrol et.
Buradan Zaman Tüneli ve Etiketleme kısmında Ayarları Düzenle diyeceğiz.
Zaman Tüneli ve Etiketleme
Karşınıza böyle bir ekran gelecek. Benim ayarlarım bu şekilde ve kimse benim duvarımda / zaman tünelimde paylaşım yapamıyor. Bu yöntem en kesin çözüm olmakla beraber, sizin ve arkadaşlarınızın mağdur olmamaları için acilen yapılması gerekmektedir.
Arkadaşlarınızın sizin sayfasınızda paylaşım yapabilmelerini Zaman tünelinde kimler paylaşımda bulunabilir? sorusunu Hiçkimse cevabı ile engellemiş oluyoruz. Eğer bu kısma Arkadaşlar cevabını verirseniz, arkadaşlarınız paylaşımlarda bulunabilir ancak bir alt kısımda yer alan Başkalarının senin zaman tünelinde paylaştığı gönderileri kimler görebilir? sorusuna Özel cevabını verdikten sonra Sadece Ben dersek, arkadaşlarınız sizin duvarınızda / sayfanızda / zaman tünelinizde paylaşımlar yapabilir ancak sizden başkası bu paylaşımları göremezler.
Bu ayarları yaptıktan sonra artık duvarınızda / zaman tünelinizde yapılak olan gereksiz reklam paylaşımlarından kesin olarak kurtulmuş olursunuz.
Eğer bu ayarları yaptıktan sonra bu sorunu yaşamaya devam ederseniz ya da başka konularda aklınızda soru işaretleri oluşursa, yorumlar kısmıyla ya da e-posta adresim / iletişim kısmı aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir