Güvenilir E-Ticaret Siteleri

Bilgi teknolojilerinin gelişmesinin, mağaza kültürünü alt üst edeceği kimin aklına gelirdi? Uygun fiyatları, birçok mağazada gözlemleyemeyeceğiniz ürün yelpazesi ile artık E-Ticaret siteleri sizleri çok farklı bir alışveriş mantığı ile tanıştırıyor. Birçok firma Türkiye ve dünya genelinde takdir kazanmış, satış adetlerinde oldukça üst düzey bir performansı yakalamayı başarmış. Yaklaşık olarak 1 trilyon dolar bandını geçen bir ağdan bahsettiğimizi dile getirirsek, bu sektörün ne kadar kabul gördüğünü sanırım sizler de anlarsınız. Peki, her E-Ticaret sitesi güvenilir mi? Yani her E-Ticaret sitesine güvenerek, gönül rahatlığı ile alışveriş yapma avantajını tadabilir miyiz? Cevap şüphesiz sizlerin de tahmin ettiği üzere hayır. İşte bu bağlamda sizlere güvenle alışveriş yapabileceğiniz, ürün tedarik edebileceğiniz ve gerçek anlamda uygun fiyat seçenekleri ile sizlere farklı bir deneyim yaşayabileceğiniz internet sitelerini tanıtmaya karar verdim.

Çok fazla sektöre girmesem de, şu 3 sektöre dair birer siteyi bu yazıda bulacaksınız: genel, fiyat kıyaslama ve pazar yeri.

hepsiburada.com
hepsiburada.com

HepsiBurada.Com

Bir ürün hayal edin. Satın almak arzusu ile arattığınız takdirde, Türkiye çapında hizmet veren hepsiburada adresinde, hayal ettiğiniz bu ürünü bulmamanız imkansız. Oldukça geniş ürün yelpazesinin yanı sıra son derece uygun fiyatları ile de sizlerin farklı bir deneyim yaşayabilmenize imkan sunan hepsiburada, gelişmiş yatırım desteği ile de güven vermeyi başarıyor. 1998 yılından bu yana sadece internet vasıtası ile satış yapan hepsiburada, 300’den fazla çalışanı ve 14.000 metrekarelik tesisi ile Türkiye’nin en büyük alışveriş siteleri arasında yerini almayı çoktan başardı. Birçok ürününü ücretsiz kargo seçeneğine ilave olarak kapıda ödeme seçeneği ile sunan firma, gerçekten güven vermenin ötesinde bir çizgiye sahip.

Bunların yanı sıra, hepsiburada.com Türkiye’nin en değerli e-ticaret sitesi. Öyle ki, Türkiye’de 1 milyar $ değerine ulaşabilen ilk internet sitesi olarak da lanse ediliyor.

cimri.com logo
cimri.com logo

Cimri.Com

Her şeyin en uygunu, en kalitelisi bu adreste diye kendilerini tanımlıyorlar. E-Ticaret sitelerinin hepsinden fiyat bilgilerini toplayan ve değişik bir arayüzde, ortak payda ile sunan Cimri.Com ekibi, gerçekten oldukça farklı bir deneyim yaşatıyor. E-Ticaret sitelerinin en güvenilirlerinden elde ettiği bilgileri ortak bir paydada sunması nedeni ile tek tek siteleri gezmenize ve zaman kaybetmenize imkan tanımayan bu site, şüphesiz online alışveriş denilince ilk akla gelen sitelerden biridir. Üstelik bu site, sadece E-Ticaret sitelerinden de bilgi almıyor, mağazalarda var olan fiyatları da sizlerin arzunuz dahilinde size sunan site, mağaza gezme derdinden sizleri kurtarıyor.

Not: Ben e-ticaret fiyat kıyaslama için genellikle ucuzu.com’u kullanmaktaydım. Ancak, bilio.com olarak isimlerini değiştirdikten sonra çok fazla ısınamadım.

gittigidiyor logosu
gittigidiyor logosu

GittiGidiyor.Com

Türkiye’de E-Ticaret sektöründen bahsedip, bu sektörün Türkiye duayeni GittiGidiyor adresinden bahsetmemek mümkün değil. Alıcı ve satıcıları bir arada buluşturmayı başaran ve havuz sistemi ile her iki tarafı da korumayı başaran GittiGidiyor ekibi, sınırlarını aşmayı başarmıştır. 13 milyonun üzerinde satışın gerçekleştiği bu adreste, bulamayacağınız bir üründen söz etmek mümkün değil. Sektörün önde gelen kurumlarından biri olan E-Bay’e katılarak adını iyice duyuran ve Türkiye’de hatrı sayılır bir konuma ulaşmayı başaran GittiGidiyor, ödeme seçeneklerinin yanı sıra güven unsurunda da oldukça önemli bir basamağa ulaşmış durumda. Özellikle havuz sistemi ile dolandırıcılığın ve maddi zararın önüne geçmeyi başarmış GittiGidiyor, halen ülkenin en çok tercih edilen E-Ticaret siteleri arasında.

GittiGidiyor.com’un ebay’e satışı ve ebay’in Türkiye ayağını oluşturması ise başlı başına bir yazı olacağı için hiç değinmiyorum.

GittiGidiyor.com’un sektördeki rakipleri ise sanalpazar.com ve n11.com (kısmen) olarak görülebilir.

Çok fazla detaya girmeden bu yazıda 3 farklı e-ticaret sitesinin özelliklerine değindim. Benzeri yazıları artık www.ticarim.com için de yazıyor olacağım. Eğer, E-Ticaret konusuna merakınız varsa ve ilgileniyorsanız, Ticarim.com‘u da takip etmenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir