Benzin.Zammı.ORG!

8 Aralık 2010 tarihinde gelen akaryakıt / benzin zammı haberlerine destek amaçlı olarak aklıma bu durumun yasal çerçeveler dahilinde tepki gösterilebileceği geldi.

Bu fikir ardında ise hemen bir şeyler yapmak istedim ve bir kaç saat içerisinde “Zammı.ORG” adlı internet adresini satın alarak, “Benzin.Zammı.ORG” adresini tasarlamaya, ardından da yazılımsal işlerini yapmaya başladım.

Toplamda sadece bir kaç saat vaktimi alan bu aktivite ardından güzel reaksiyonlarla karşılaştı bu çalışma ve yüzlerce insan imzalarıyla destekte bulundular. Bunun yanı sıra Facebook’ta açılmış olan Etkinliğe (http://www.facebook.com/event.php?eid=186940944652991) ve Sayfa’ya (http://www.facebook.com/BenzinZammi) yüzlerce internet kullanıcı destekte bulundu.

Bunların sonucundaysa, “Zammı.ORG” adlı adresin, hayatımızda “ZAM” olarak beliren haksızlıklara tepki verebileceğimiz bir adres olabileceği fikri güçlenmeye başladı.

Bundan sonraki tepkiler belki de “Internet.Zammı.ORG!”, “Harc.Zammı.ORG!” ya da başka isimler altında karşımıza çıkabilir, bilemeyiz.

Sevgiyle kalınız,

Mustafa Çağrı Güven

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir