Facebook arkadaş sayınız arttı?

Facebook‘ta bir kaç gündür yapılan yeni güncellemeler nedeniyle arkadaş sayınınız yükselmiş olabilir. Hatta, kesin olarak yükselmiştir de diyebilirim.

Facebook arkadaş sayım arttı

Bunun sebebi ise arkadaş listenizden daha önce sildiğiniz, engellediğiniz ya da sizi engelleyen ve silen Facebook arkadaşlarınızın arkadaş sayınız içerisinde görünüyor olmasıdır. Bir diğer ve en güçlü ihtimal ise hesaplarını donduran arkadaşlarınızın da şu anda aktif olarak arkadaş listenizde görünüyor olmaları ve bu arkadaşlarınızın profillerini ziyaret etmek istediğinizde, arkadaşınızın hesabının dondurulmuş olduğu uyarısı ile karşılaşıyorsunuz.

 

Facebook Arkadaş Listesi

 

Facebook Engelli Arkadaşlarım

Bu yeni güncelleme sonucunda mağdur olmamak ve istemediğiniz kişilerin arkadaşlarınız arasında görünmesini engellemek için arkadaş sayınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca, bu sayı normalden fazla ise arkadaş listenizi belki de tek tek kontrol etmelisiniz. Çünkü, istemediğiniz kişilerin arkadaş listenize yeniden giriş yapmış olması da bir ihtimaldir ve sonucunda sizi rahatsız edici durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Yeni bir Facebook güncellemesi ve yeni bir sorun ile karşı karşıya kaldığımız ise ortada :)

 

Bu yazı hazırlandıktan bir süre sonra bu sorunun kesin çözümünün yer aldığı bir başka yazıyı paylaştım.

 

Arkadaş Sayım Arttı – Dondurulmuş Hesapları Silme (Kesin Çözüm): http://www.mustafacagri.com/arkadas-sayim-artti-dondurulmus-hesaplari-silme

 

“Facebook arkadaş sayınız arttı?” için 5 yanıt

son 2 gündür aynı durumu yaşıyorum. yalnız bendeki sorun şu ben göndermediğim halde kardeşimin arkadaşlarına arkadaşlık isteği gitmiş. (şimdilik kabul edenler kardeşimin arkadaşları, başkları var mı bilmiyorum) …

Kerime yaşadığın sorun bundan farklı olabilir. Büyük ihtimalle istem dışı senin ile işlem yapan bir uygulamaya hesabında onay verdin.

Bunun için şu adımları denemeni tavsiye ediyorum.

Facebook’ta sağ üst kısımda yer alan Hesap (Account) bağlantısına tıklayarak açılan kısımda Hesap Ayarları’na tıklıyoruz. Ardından sol kısımdaki menüden Uygulamalar’a tıklayacağız.

Karşına şu ana kadar izin verdiğin uygulamaların listesi çıkacaktır. Bu listede şüphelendiğin ve kullanmadığın uygumaların izinlerini kaldırabilirsin. Uygulamaların yanında Düzenle ve x şeklinde 2 adet bağlantı olacaktır. x’e (çarpıya) tıkladıktan sonra bir ekran gelecektir. O ekranda kaldır diyeceksin ve o uygulamanın senin ile ilişkisi kesilecektir.

Eğer şüphelendiğin veya kullanmadığın bir uygulama dikkatini çekerse ve o uygulamanın iznini kaldırmazsan, daha sonra hesabının çalınmasına kadar gidecek sonuçlar ile karşılaşabilirsin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra da sorun yaşarsan, buradan tekrar sorununu iletebilirsin.

facebook’ta normalde arkadaş sayım 364 tek tek saydım. ama arkadaşalar simgesinin yanında 740 yazıyor. arkadaşlarıma girdiğimde profil resmi gözükmeyen ismine tıklanmayan yada tıklandığında benimprofilim açılan kişilerle karşılaşıyorum. hepsini temizlemek istiyorum ama yapamıyorum. zaman tüneli kullandığım içinde topluca silme yapamıyorum. sadece adları gözüken kişileri silmek için ne yapabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir