Facebook Hesap Kapatma

Facebook’ta 2012 yılına timeline yani zaman tüneli isimli yeni bir özellik ile girdik. Bu yeni yapıda  bildiğiniz üzere bazı sistemsel ve kullanıma yönelik değişiklikler oldu. Bazılarımız bazı sebeplerden Facebook hesaplarını kapatmak istiyor bunun için değişen yeni sistemi de yardımcı olmak için paylaşıyorum.

Facebook hesabınızı kapatmak ve tam olarak silmek için şunları yapın. Bunun altını çizerek belirtmem gerekir ki, bu işlemden sonra bilgilerinizin ve hesabınızın geri dönüşü yoktur ve yüklediğiniz, paylaştığınız yani şu ana kadar Facebook üzerinde bıraktığınız her iz kalıcı olarak silinir. Alt kısımda gerekli açıklamaları ve yapmanız gerekenleri görebilirsiniz.

 

Facebook Hesap Kapatma
Facebook Hesap Kapatma

 

Kullanıcılar Facebook hesaplarını çeşitli sebeplerle kapatıyorlar, kimisi bu sosyal ağ sitesiyle başa çıkamadığı için işleri daha da karıştırmamak adına silerken, kimisi de tehlikeli bulduğu için hesaplarını kapatabiliyorlar. Aslında, gerçekten de istemediğiniz kişiler bir yolunu bulup özel bilgilerinize ulaşabiliyor. Bunun için de eğer başkalarının görmemesini istediğiniz bilgileriniz ya da paylaşımlarınız varsa, profil bilgilerini kapatmalısınız ya da aramalarda sadece ortak arkadaşınız olan kişilere görünebilirsiniz. Böylelikle, sizi hiç tanıma ihtimali olmayan milyonlarca kişinin size ulaşabilmesini engellemiş olacaksınız.

Facebook bilgilerinizi tamamen silmek ve hesabınızı kesin olarak kapatmak için;

Facebook hesap kapatma: https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Her şeye rağmen yeni çağın gerektirdiği sosyal dünyada bu mecraların kullanım alışkanlıklarına dikkat etmek ve avantajlarını kullanmak gerekiyor. Çoğumuzun da bildiği üzere artık iş, aşk, okul, eğlence neredeyse hepsi sosyal paylaşım sitelerine taşındı. Öyle ki bazı kavramlar gerçek hayatta dahi yok, sanal alem gittikçe büyüyor. Bu gibi yaşamların sosyal medyaya taşınması hallerinde özel hayatınızın diğer kişiler tarafından görüntülenmemesini isteyebilirsiniz ve profil bilgilerinize ulaşılmamasını sağlayabilirsiniz.

 

Kullanıcılar facebook hesaplarını çeşitli sebeplerle siliyorlar, kimisi bu sosyal ağ sitesiyle başa çıkamadığı için işleri daha da karıştırmamak için siliyor kimisi de tehlikeli bulduğu için zira gerçekten de istemediğiniz kişiler bir yolunu bulup özel bilgilerinize ulaşabiliyor.

Herşeye rağmen yeni çağın gerektirdiği sosyal dünyada bu işi iyice bilip avantajlarını kullanmak gerekiyor, sizin de bildiğiniz gibi artık iş, aşk, okul, eğlence neredeyse hepsi sosyal paylaşım sitelerine taşındı. Öyle ki bazı kavramlar gerçek hayatta dahi yok, sanal alem gittikçe büyüyor.

“Facebook Hesap Kapatma” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir