Facebook’ta En Beğenilen 10 Politik Lider ve Türkler!

Facebakers’ın Ağustos ayında yayınlamış olduğu muhteşem araştırmaya göz atma fırsatım yeni oldu. Aslında bu durum biraz da malum-u ilan. Neden diye sorarsınız, beklediğimiz üzere bu araştırma sonucunda ortaya çıkacak olan listede “kesinlikle Türklerin vardır” fikrine hepimiz sahibizdir.

Atatürk‘ün hayatta olmamasına rağmen hala Türkiye’de bu denli popüler olmasına ise şaşırmış Facebakers ekibi. Bu şaşkınlıklarını ise aşağıdaki paragrafta açık bir şekilde belirtiyorlar.

“The first president of Turkey Atatürk ended up on the fifth place. It’s a big surprise that this politician is no longer alive and still holds the front lines in people’s minds in Turkey. He has over 900 000 fans on Facebook and after decades he is still very good example of progressive thinking and incredible great deeds that changed Turkey forever and no matter if it is a reality or not, Facebook also holds these thoughts.”

Araştırmanın içerinde Kemal Kılıçdaroğlu‘na değinilmemesi ise benim için bir süpriz oldu.

Bakalım bu tür araştırmalara politikacılarımız ya da spor kulüplerimizden farklı olarak Sosyal Markalarımız da girebilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir