Fizy ve Kararların Mahkemesi!

28 Aralık 2010. Saat 13.20 suları ve yeni uyandım. Yataktan kalktım ve dizüstü bilgisayarımın açma tuşuna bastıktan sonra, elimi yüzümü yıkamak için lavobaya doğru yol aldım.

Geldim bilgisayarımı açtım. Google Chrome’u başlattım ve önce mail sayfamı sonrasındaysa fizy.com u  açtım.

Hemen bir kaç şarkı açarak, güne merhaba diyebilmek istedim, uyanabilmek için. Bir de baktım ki…

Youtube ve benzeri siteler kapatıldığında bile hiç bir zaman arka yollardan bu sitelere girmeye çalışmamış birisi olarak, bu sefer olayın cılkını çıkarttıklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

Fizy Türkiye’den çıkmış ve global piyasada kendisini kanıtlamaya yeni yeni başlamış bir sitedeydi. Sitesinde oylamasını duyurduğu Mashable Awards‘ta oyların %60‘ını alarak birinci olmuştu. En iyi müzik keşfetme (Best Music Discovery Service) kategorisinde de birinciliğe sahipti.

Grooveshark ya da benzeri servislere göre çok daha kullanışlı bir arayüze sahip olan Fizy için ise bence şu anda rakip bir site bulunmamakta. TTNet’in ya da diğer firmaların sponsorluğunda olan bir kaç müzik dinleyebilme sitesi olmasına rağmen, hiç bir tanesi Fizy’nin kullanışlılığına sahip değil.

Sonuç olarak;

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.
T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığının 17.12.2010 tarih ve 2010/93 Basın Muh-K. sayılı kararı gereği erişime engellenmiştir.

Teşekkürler Beyoğlu, Teşekkürler Mahkemesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir