Star Tv ve Sosyal Medya Yönetimi (Case Study)

Son blog yazımda Star TV ve Sosyal Medya Yönetimi‘nden bahsetmiştim. Ardından bu blog yazısını Twitter’da paylaştıktan sonra Twitter zaman akışımda onlarca Star TV temalı tweetlerin olduğunu farkettim. Böyle olunca bu yazıyı da yazmak gerektiğini hissederek, Star TV ve Sosyal Medya Yönetimi‘nin örnek olaylar üzerinden gidişatını birlikte inceleyelim.

Öncelikle @star_tv_ hesabından az önce şu tweetlendi;

Yiğit Bulut ve Star, yok artık!

Hiç bir düzenleme yok, bu Star TV‘nin resmi Twitter hesabından tweetlendi ve ardından bir kaç gündür TT’de yer almasına rağmen bugün TT’de göremediğimiz Star TV, tekrardan TT’ye girmeye aday oldu. Belki de şu anda TT’ye girmiştir bile.

Bu olayın temelinde, sosyal ağlarda Yiğit Bulut‘un Star TV’ye geçtiği söylentileri yer almaktadır. Ancak, böyle bir durumun söz konusu dahi olamayacağını @star_tv_ hesabı çok anlamlı bir şekilde ifade etti: “Yiğit Bulut ve Star, yok artık!”

Bir önceki yazımda Doğuş Yayın Gurubu tarafından satın alınan Star TV’ye karşı bir sempatimin olduğunu ve logosunun da kötü olmadığını belirtmiştim. Hala Doğuş Yayın Gurubu‘na karşı bir sempatim bulunmakta ve logolarının da kötü olmadığını düşünmekteyim. Ancak, Sosyal Medya Yönetimi içerisinde başarısız bir sosyal medya yönetimi konulu örnek olay incelemesi (case study) sergileyemeye devam etmekteler.

Görselde de görüldüğü üzere kullanıcıların neredeyse tamamı bu duruma şaşırmış vaziyette, bir markanın bu şekilde bir tweet atmasının ne kadar yanlış olduğunu göstermekteler. Ayrıca, son yoruma da değinmeden geçmek istemiyorum.

Ne kadar samimi ne kadar bizden bir tv kanalısınız:)

Evet, böyle bir tweet atmanın zararlarının yanı sıra çok az da olsa bazı kullanıcıları gülümsetme özelliği de olacaktır. Samimi tweetler eğer laubali değillerse çoğu zaman kullanıcıları gülümsetmekte ve daha samimi etkileşimlerim temellerini oluşturmaktadır. Fakat, samimet = laubalilik? denklemini göz ardı etmek şartıyla.

Son olarak, Star TV logosunun çalıntı olduğuna dair bir tweet de gördüm. Tweet içerisinde şu logodan çalınmış olduğu söylenmekteydi.

Sizce çalıntı mı? Bence, kesinlikle değil.

Star TV’nin sosyal medya deneyimlerini siz nasıl yorumluyorsunuz? Yorumlarınız bu örnek olay incelemesine katkı sağlayabilirsiniz.

Sevgiyle kalınız,
Mustafa Çağrı

Yiğit Bulut ve Star, yok artık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir