Twitter 101 (Tweetlerimi Sadece İzin Verdiklerim Takip Etsin!)

Twitter’ın en önemli konularından bir tanesi de, istediğiniz kişilerin dışındakilerin sizi takip etmesini engelleyebilme özelliğinizdir.

Eğer sadece sizin istediğiniz kişilerin sizi takip etmesini istiyorsanız hesabınızı korumaya alabilirsiniz. Bunun için ise öncelikle giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda isminize ve ardında da açılan menüden Settings bağlantısına tıklamanız gerekmektedir.

Ardından gelen ekranda karşımıza gelecek menüde şunlar olacak;

Account – Password – Mobile – Notices – Profile – Design – ConnectionsSayfanın alt kısımlarına doğru indiğinizdeyse, Tweet Privacy kısmını göreceksiniz. Bu satırın sağında kalan kısımdaysa, Protect my tweets yazısını göreceksiniz. Solundaki kutucuğu seçip, Save butonuna tıkladığımızdaysa artık sadece izin verdiğiniz kullanıcılar sizi takip edebilecektir.

Ayrıca eğer sizi takip etmek isteyenler olursa, size istek gönderecekler ve siz de bu isteklere onay verdiğiniz de sizi takibe başlayabileceklerdir.


“Twitter 101 (Tweetlerimi Sadece İzin Verdiklerim Takip Etsin!)” için 2 yanıt

Kullanıcı arama – Tweet RT ve Favorite listeleme ve silme – Unfollower bulma ve silme gibi işlemler için sitesini kullanıyorum. Çok yeni olmasına rağmen tıkır tıkır çalışıyor tavsiye ederim.

Üstelik sizi takip etmeyenleri görmek için giriş yapmanıza dahi gerek yok. Sitenin ana sayfasından Twiter’a giriş yapmadan istediğiniz kullanıcı adını aratıp bilgileri görebilirsiniz. Üstelik ücretsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir